Psycholog DDA terapia indywidualna Warszawa

Osoby, które wychowywały się w rodzinach dysfunkcyjnych, często borykają się z problemami emocjonalnymi w dorosłym życiu. Zaburzone relacje z dzieciństwa dają o sobie znać po latach. Brak normalnych, zdrowych więzi z rodzicami i niezaspokojona potrzeba bezpieczeństwa sprawiają, że mamy problemy z otoczeniem, z budowaniem związków, z zaufaniem wobec innych. Oczywiście nie każde dziecko z dysfunkcyjnego domu wyrośnie na dorosłego, który nie radzi sobie z rzeczywistością. Niemniej odsetek takich osób okazał się tak znaczny, że od połowy lat 80. ubiegłego wieku zaczęto opracowywać programy terapii DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików.

DDA terapia Warszawa

Terapia DDA to metoda leczenia psychologicznego dla dorosłych wychowujących się w domu, w którym przynajmniej jeden z opiekunów był uzależniony od alkoholu. Wiadomo, że w takich rodzinach częściej dochodzi do kłótni, pojawiają się problemy z pieniędzmi, z zaspokajaniem podstawowych potrzeb, a nierzadko także z przemocą.

Ciężkie warunki, w jakich dziecko dorasta, zmuszają je do wykształcenia pewnych mechanizmów obronnych, wzmacniania zachowań i emocji, które pozwalają przetrwać. Metody wypracowane w trudnych warunkach nie sprawdzają się jednak w normalnym, dorosłym życiu.

By nauczyć się nowych sposobów funkcjonowania, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych osoby z takimi problemami powinny zwrócić się o pomoc do specjalisty. Terapia DDA prowadzona w naszym ośrodku w Warszawie pozwoli Państwu wyzbyć się destrukcyjnych automatyzmów i metod.