Depresja poporodowa

Wydanie na świat potomka jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdej kobiety. Jednak radość z urodzenia dziecka nie pojawia się u wszystkich mam. 13-30 procent z nich boryka się z chorobą, która wymaga leczenia depresji poporodowej w Warszawie. W takiej sytuacji kluczowe jest wsparcie najbliższych i podjęcie specjalistycznego leczenia.

Rola matki jest bardzo ważna, jednak jeżeli w ciągu pierwszych tygodni lub w trakcie roku po urodzeniu dziecka, świeżo upieczona mama boryka się ze wzrostem lub zmniejszeniem apetytu, przygnębieniem, utratą energii do wykonywania jakichkolwiek aktywności, negatywnymi myślami dotyczącymi sprawowania opieki nad dzieckiem, to prawdopodobne, że zachorowała na depresję poporodową, która wymaga leczenia w Warszawie (ośrodek leczenia depresji Warszawa). Leczeniu powinny zostać także poddane kobiety, u których pojawiają się okresy awersji do opieki nad dzieckiem na przemian z wyrzutami sumienia z tego powodu, kłopoty z zasypianiem, koncentracją, a także myśli i plany o popełnieniu samobójstwa. Leczeniu depresji poporodowej w Warszawie powinny zostać poddane osoby, które przesadnie zamartwiają się problemami z karmieniem dziecka oraz czują się beznadziejnymi i bezwartościowymi matkami.

Depresja poporodowa Warszawa leczenie Ośrodek Capra

Połóg jest trudnym okresem dla młodej mamy, podczas którego wymaga ona wielkiego wsparcia ze strony bliskich. Jeżeli boryka się ona z depresją poporodową, niestety otoczenie prawdopodobnie nie rozumie jej problemu. W przeważającej części przypadków bliscy wywierają na kobietę duży nacisk oraz presję, wymagającą bycia idealną mamą, wolną od zmartwień i negatywnych myśli związanych z niemowlęciem. W takiej sytuacji konieczne jest skierowanie kobiety na leczenie depresji poporodowej w Warszawie, brak wsparcia bliskich będzie jedynie pogarszać jej nastrój i chorobę (zaburzenia lękowe).

Leczenie depresji poporodowej w Warszawie adresowane jest do kobiet, które w niedawnym czasie urodziły dziecko i w związku z tym wystąpiło u nich znaczne obniżenie nastroju, połączone z pesymistycznym podejścia do malucha i trudnościami w zaopiekowaniu się nim.