Dobra terapia małżeńska

Brak porozumienia w związku, nieustanne kłótnie i kryzys, którego małżonkowie nie są samodzielnie pokonać. To problemy, których rozwiązaniem może okazać się dobra terapia małżeńska w Warszawie. Będzie pomocą dla małżeństw, które wyrażają chęć stabilizacji i powrotu do prawidłowego funkcjonowania.

Źródłem nieporozumień i ciągłych spięć z partnerem może być różny temperament, narzucanie małżonkowi swoich wartości, wygórowane oczekiwania co do jego osoby, czy inne podejście do stosowania metod wychowawczych dzieci. Brak prowadzenia ze sobą dialogu, nieumiejętność słuchania i nadmierna krytyka są punktem zapalnym dla wielu kłótni i nieporozumień. Dla par, którym trudno się porozumieć dedykowana jest dobra terapia małżeńska w Warszawie. Specjalista podczas spotkań pomoże partnerom wspólnie się zrozumieć, rozszyfrować towarzyszące im emocje i reakcje. Przy pomocy psychoterapeuty podczas dobrej terapii małżeńskiej w Warszawie małżonkowie nauczą się wypracowywać kompromisy i dbać o swoje potrzeby, których być może nie zauważali. Podczas sesji terapeuta rozpozna problemy z komunikacją i wskaże je małżonkom, pomagając im w ten sposób lepiej się porozumieć.

Dobra terapia małżeńska w Warszawie może być szansą dla małżeństwa, które nie podejmuje decyzji o rozwodzie, ale w dalszym ciągu pragnie trwać w związku i podjąć kroki, które przywrócą równowagę i harmonię. W przypadku, kiedy para podejmie decyzję o rozwodzie, a potrzebuje pomocy i wsparcia w porozumieniu się, zalecana jest nie terapia, ale mediacja.  Mediacja pozwoli dojść do porozumienia w kwestiach podziału majątku czy opieki na dziećmi – dobra terapia małżeńska.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.