Psycholog Warszawa Capra

Bezsenność, obniżenie nastroju, kryzys w związku, uzależnienie, niezadowolenie z własnego życia, brak kontroli, depresja – na co dzień borykamy się z wieloma problemami, z którymi nie zawsze dajemy sobie radę. Nawet w takich sytuacjach rzadko zwracamy się po pomoc.

Dobry psycholog, psychoterapeuta jest w stanie pokazać nam, jak radzić sobie nawet z codziennymi, z pozoru błahymi sytuacjami, które na pewnych etapach życia zwyczajnie nas przerastają. Specjalista pomoże nam dotrzeć do źródła problemu i go przepracować. Psycholog oferuje leczenie bulimii, leczenie choroby alkoholowej, leczenie depresji, leczenie lęków społecznych, leczenie niepłodności, leczenie stresu, leczenie zaburzeń odżywiania .

Często wizycie w gabinecie psychologa towarzyszy lęk i poczucie wstydu. Boimy się ośmieszenia, naznaczenia, wykluczenia społecznego. Nie chcemy przyznać się przed znajomymi, że korzystamy z profesjonalnej pomocy.  Uważamy czasem, że konsultacje to oznaka bezradności i bezsilności, przejaw kapitulacji. Dobry psycholog/psychoterapeuta (jakiego znajdziecie Państwo w ośrodku Capra w Warszawie) może być wsparciem nie tylko w sytuacjach najtrudniejszych. Psychoterapia czy pomoc psychologiczna jest bardzo pomocna również w przypadku kłopotów w związku, w pracy, trudności w wychowaniu dzieci. Z psychologiem możemy omówić przyczyny stresu, apatii, zniechęcenia, przygnębienia czy przytłoczenia rzeczywistością w atmosferze zaufania i dyskrecji.

Z definicji psycholog to osoba posiadająca właściwe kwalifikacje potwierdzone stosownymi dokumentami, w praktyce to absolwent psychologii uprawniony do poradnictwa i prowadzenia innych czynności związanych z pomocą psychologiczną. Psychologowie często bywają też psychoterapeutami, jednak te dwa zawody nie są tożsame i nie należy ich ze sobą mylić. Psychoterapeuta może ukończyć studia medyczne lub humanistyczne, ale przygotowanie do prowadzenia terapii uzyskuje w trakcie zajęć w szkole psychoterapii lub na studiach podyplomowych.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.