FAQ - najczęstsze pytania

Psychoterapia to SPOTKANIE psychoterapeuty z drugim człowiekiem. Terapia może być krótkoterminowa od 3 do 12 miesięcy lub długoterminowa powyżej 1 roku. Czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Pierwsze sesje przeznaczone są na rozpoznanie problemu i wyznaczenie celu terapii. Relacja z psychoterapeutą stanowi bezpieczną bazę dzięki, której pacjent może rozpocząć pracę nad trudnościami. Terapeuta pomaga budować nowe wzorce, dzięki którym zaczynamy doświadczać zmiany w swoim życiu. Spotkania odbywają się w atmosferze wzajemnego zaufania i akceptacji.
Terapeutę obowiązuje zasada poufności zgodnie z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  • Psychoterapia opiera się na otwartości i dobrowolności.
  • Sesja terapeutyczna trwa zazwyczaj trwa ok.50 min.
  • Opłata za sesję odbywa się po każdym spotkaniu. W razie nie powiadomienia psychoterapeuty o nieobecności na sesji lub powiadomienie mniej niż na 24 godziny przed sesją, pacjent/klient płaci za sesję.

 

Uczestnictwo w psychoterapii oraz treść sesji psychoterapeutycznych objęte jest tajemnicą zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i zgodnie z zasadami prawa.

 

Koszt konsultacji i terapii indywidualnej to 120 zł, sesje odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. W przypadku terapii małżeństw/par i terapii rodzinnej cena za sesję terapeutyczną to 120-170 zł (w zależności od osoby psychoterapeutki/ psychoterapeuty).  Sesje terapeutyczne odbywają się raz na dwa tygodnie lub częściej wg. indywidualnych potrzeb. Trwają godzinę zegarową lub 1,5 godz.( w zależności od osoby psychoterapeutki/ psychoterapeuty).

 

Konsultacja psychologiczna, to zwykle od 1-3 spotkań z psychologiem. Celem tych spotkań jest określenie charakteru problemów, trudności dziecka oraz zaproponowanie odpowiednich metod pracy nad rozwiązaniem lub zmianą. Czasem nie do końca umiemy nazwać problem, ale czujemy, że coś jest nie tak, czasem Twoje dziecko potrzebuje specjalistycznej opieki i wsparcia, ale nie wiesz jakiego rodzaju pomoc byłaby najlepsza – zadzwoń i umów się na konsultację by wspólnie z psychologiem ustalić jakiej formy pomocy twoje dziecko potrzebuje najbardziej.
Praca naszego psychologa jest poddawana stałej superwizji.

 

Najlepiej zadzwonić na numer telefonu naszego Ośrodka +48 884 054 584, lub napisać do nas maila używając formularza kontaktowego – tutaj. Osoba odpowiedzialna za kontakt poinformuje Państwa o możliwych terminach oraz udzieli wszelkich potrzebnych informacji.