Kryzys w związku terapia

W każdym związku obok miłych chwil pojawiają się z czasem nieporozumienia i kłótnie. Kiedy partnerzy umieją konstruktywnie przez nie przechodzić, nie raniąc siebie nawzajem, konflikty mają zdrowy charakter. Jeśli jednak w relacji pojawia się moment, kiedy problemy przerastają partnerów, a łącząca ich więź ulega osłabieniu, nieocenionym wsparciem w naprawie związku może okazać się wizyta u psychologa dla par w Warszawie.

Jednym z najbardziej powszechnych źródeł problemów w bliskich relacjach jest nieprawidłowa komunikacja. Nastawiona na krytykę i ocenę partnera, a nie na wyrażanie własnych uczuć, burzy wzajemne zaufanie i szacunek. Stosowanie niekonstruktywnego stylu komunikacji od początku trwania związku prędzej czy później doprowadza do sytuacji, kiedy wzajemnie zranieni partnerzy nie umieją prowadzić normalnego dialogu. Psycholog dla par w Warszawie pomoże w dostrzeżeniu błędów w komunikacji i ich naprawie, dzięki czemu związek stanie się źródłem radości i satysfakcji.

Za powstanie kryzysu w związku nie zawsze ponosi winę zła komunikacja, ale nadejście życiowych zmian. Wspólne zamieszkanie, narodziny potomka, czy przejście na emeryturę, stawiają ludzi w nowych sytuacjach, w których mogą zostać ujawnianie odmienne wzorce zachowań. Jeśli u osób tworzących związek są one niespójne i bliscy nie mogą znaleźć linii porozumienia, psycholog dla par w Warszawie może pomóc w wypracowaniu kompromisu i zgody.

Kto może zgłosić się do psychologa dla par w Warszawie? Terapia par adresowana jest do małżeństw, a także partnerów pozostających w nieformalnych związkach o intymnym charakterze.

Uświadomienie problemu i zgłoszenie się do psychologa par w Warszawie jest bardzo ważnym krokiem, jednak niewystarczającym do odbudowy relacji. Specjalista zaoferuje swoje wsparcie, jednak w terapii konieczna jest motywacja do pracy nad związkiem obu partnerów.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.