Leczenie lęków

Problemy natury psychicznej to coraz powszechniej występujące we współczesnym społeczeństwie dolegliwości. Ich pojawianiu się sprzyja szybkie tempo życia, jakiego doświadczamy ( już nie tylko w Warszawie ) i towarzyszący mu stres. Gdy pojawiają się problemy w pracy, niepewność finansowa związana z przyszłością i ten silny stres zaczyna skutkować również problemami rodzinnymi, może pojawić się depresja, lęk lub nerwica. Czytaj więcej tu: https://capra.edu.pl/artykuly/co-oni-sobie-o-mnie-pomysla https://capra.edu.pl/artykuly/co-oni-sobie-o-mnie-pomysla/

Jakie lęki leczymy?

Wśród zaburzeń nerwicowych wyróżnić możemy różnego rodzaju lęki, w tym także te, które mogą spowodować nawet atak paniki w miejscu publicznym. Lęk może wywoływać taką reakcje organizmu jak często pojawiający kaszel, ból mięśni i stawów, brzucha czy też taki odczuwany w rejonie serca. Po zaobserwowaniu u siebie takich objawów należy jak najszybciej skontaktować się z psychoterapeutą. Próba zignorowania objawów zaburzeń nerwicowych skończyć się może dużymi trudnościami w codziennym funkcjonowaniu, które z czasem będą jeszcze narastać.
Każdy, kto cierpi na zaburzenia lękowe powinien skorzystać z możliwości, jakie daje prowadzona przez doświadczonego specjalistę psychoterapia. Terapeuta pomoże ustalić przyczynę problemu. Być może jest to efekt doświadczania żałoby po zmarłej niedawno bliskiej osobie lub też rozwód czy innego rodzaju problemy rodzinne. Może się również zdarzyć, że przyczyn występowania lęku należy poszukać znacznie głębiej i w tym celu terapeuta sięgnie aż do czasów dzieciństwa pacjenta. Może to właśnie negatywne doświadczenia z tamtych latach są bezpośrednią przyczyną obecnych problemów osoby, która zgłosiła się na psychoterapię? Podczas kolejnych spotkań z pacjentem terapeuta starał się będzie usunąć te przeszkody, które stoją na jego drodze do prawidłowego codziennego funkcjonowania. Pacjent dzięki psychoterapii zdobędzie nowe umiejętności dotyczące radzenia sobie ze stresem pojawiającym się w sytuacjach uznawanych przez niego za nieprzyjemne, terapeuta pomoże mu też nauczyć się prawidłowego i czytelnego dla otoczenia wyrażania swoich emocji.

Pomagamy leczyć lęki!

Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub jej okolicach i potrzebujesz pomocy w związku z pojawiającymi się u Ciebie stanami lękowymi, zgłoś się do Ośrodka Psychoterapii i Psychoedukacji CAPRA. Nasi cierpliwi, wyrozumiali i życzliwi wobec każdej przychodzącej do nas osoby specjaliści z pewnością będą w stanie udzielić Ci skutecznej pomocy.