Leczenie lęków

Obecnie bardzo wielu ludzi dotkniętych jest różnymi problemami. Codzienny stres, gonitwa za pieniędzmi i pracą, różne zdarzenia losowe powodują, że dużo ludzi – nie tylko w Warszawie, dotkniętych jest problemem uzależnień, depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, kryzysami, czy zaburzeniami nerwicowymi.

Do grona zaburzeń nerwicowych zaliczane są ataki lęku panicznego, a także lęki, których leczenie jest wymagane w jak najszybszym czasie. O zaburzeniach nerwicowych może świadczyć również pojawianie się przewlekłego kaszlu, dolegliwości bólowych, jak stawów czy kręgosłupa, dolegliwości ze strony układu rozrodczego, zaparć, bólów w okolicach serca czy bólów brzucha. Zaburzenia nerwicowe wymagają konsultacji z psychoterapeutą, tak jak samo jak konieczne jest leczenie lęków. Lęki i ogólnie zaburzenia nerwicowe mogą doskwierać danej osobie przez bardzo długi czas i nierzadko niestety utrudniają skutecznie wykonywanie codziennych obowiązków.

Bardzo ważną kwestią w leczeniu lęków w Warszawie i nie tylko, jest rozmowa z daną osobą i umiejętnie prowadzona psychoterapia. Być może źródłem problemów danej osoby jest strata bliskiej osoby, żałoba czy rozwód. Ważną rolę w pojawieniu się zaburzeń lękowych odgrywają doświadczenia z przeszłości, nierzadko ze wczesnego dzieciństwa. W jaki sposób odbywa się leczenie lęków w Warszawie? Jest to przede wszystkim psychoterapia, podczas której specjalista wraz z pacjentem pracuje nad odzyskaniem kontroli nad swoim życiem, usunięciem przeszkód i barier, które stoją na drodze do szczęśliwego życia i prawidłowego funkcjonowania. Podczas leczenia lęków w czasie psychoterapii pacjent nabywa umiejętności radzenia sobie z trudnymi przeżyciami, nabywa umiejętności konstruktywnego radzenia sobie ze stresem i wyrażania swoich emocji.

Jeżeli poszukujesz miejsca w Warszawie, w którym odbywa się leczenie lęków, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Ośrodka Psychoterapii i Psychoedukacji CAPRA. Życzliwi profesjonaliści służą swoją pomocą i chętnie pomogą w pokonaniu lęków, nerwic, depresji, uzależnień i innych dolegliwości, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.