Terapia uzależnień Warszawa Ośrodek Capra

Alkohol, narkotyki, leki, hazard, zakupy, praca, solarium i … długo można by jeszcze wymieniać substancje i zachowania, od których można się uzależnić. Większość ludzi pije alkohol, przyjmuje różne leki, robi zakupy, pracuje, część eksperymentowała z narkotykami, czasem gra, kupuje „zdrapki”, chodzi na solarium i nie ma z tym większych problemów. Niestety część osób traci kontrolę nad substancjami czy zachowaniami i słyszy od rodziny i znajomych, że ma problem… Że przesadza lub uzależniła się. Przychodzi też taki czas, w którym sami  przyznajemy, że istotnie nasze życie wypełnia tylko jedna rzecz a inne (rodzina, praca, zdrowie, przyjaciele, zainteresowania) pozostają na drugim planie.

Uzależnienie, jakiekolwiek by nie było, wbrew powszechnej opinii, nie jest przestępstwem, grzechem, przejawem złej woli czy słabego charakteru. Jest to problem natury psychicznej, z którym można sobie skutecznie  poradzić.

Terapia dla osób uzależnionych od alkogolu Warszawa

Trudno jednak dokonać tego w pojedynkę.  Nasz warszawski ośrodek psychoterapii  i psychoedukacji prowadzi terapię uzależnień, podczas której pokazujemy jak sobie poradzić z trudnościami każdego dnia, jak stopniowo wracać do normalnej codzienności.

Do każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie, w celu zapewnienia jak najskuteczniejszego wyjścia z nałogu.  W czasie terapii pacjent otrzymuje również coś, czego nie da mu próba samodzielnego zwalczenia uzależnienia – otrzymuje on możliwość spojrzenia na problem z zupełnie innej perspektywy i wsparcie. Jest to niezwykle ważny aspekt każdego leczenia, który sprawia, że pacjent nie czuje się w swoim problemie osamotniony. Wsparcie dobrego psychologadobrego psychoterapeuty jest niezastąpione – wyjście z nałogu staje się dużo łatwiejsze. 

Leczenie uzależnień Warszawa to pomoc psychologiczna, terapia oraz wsparcie, mające na celu poradzenie sobie z trudnościami.

Leczenie alkoholizmu Warszawa rozpoczyna się od indywidualnego spotkania. Podczas rozmowy nasz specjalista zasugeruje najlepszy indywidualny sposób leczenia.

Serdecznie zapraszamy!

W ramach terapii indywidualnej pomagamy również świadcząc takie usługi jak:

leczenie kryzysów egzystencjalnych

leczenie nerwic

leczenie depresji

rozstania pomoc

niepłodność pomoc

leczenie alkoholizmu

żałoba pomoc w trudnych chwilach

leczenie leków

leczenie uzależnień