Terapia uzależnień Warszawa Ośrodek Capra

Alkohol, narkotyki, leki, hazard, zakupy, praca, solarium i … długo można by jeszcze wymieniać substancje i zachowania, od których można się uzależnić. Większość ludzi pije alkohol, przyjmuje różne leki, robi zakupy, pracuje, część eksperymentowała z narkotykami, czasem gra, kupuje „zdrapki”, chodzi na solarium i nie ma z tym większych problemów. Niestety część osób traci kontrolę nad substancjami czy zachowaniami i słyszy od rodziny i znajomych, że ma problem… Że przesadza lub uzależniła się. Przychodzi też taki czas, w którym sami  przyznajemy, że istotnie nasze życie wypełnia tylko jedna rzecz a inne (rodzina, praca, zdrowie, przyjaciele, zainteresowania) wymykają nam się z rąk.

Uzależnienie, jakiekolwiek by nie było, wbrew powszechnej opinii, nie jest przestępstwem, grzechem, przejawem złej woli czy słabego charakteru. Jest to problem natury psychicznej, z którym można sobie skutecznie  poradzić.

Terapia dla alkoholika Warszawa

Trudno jednak dokonać tego w pojedynkę. Przy współpracy osoby uzależnionej z wykwalifikowanym specjalistą możliwe jest całkowite odejście od nałogu i powrót do normalnego życia. Nasz warszawski ośrodek psychoterapii  i psychoedukacji prowadzi terapię uzależnień, podczas której pokazujemy jak sobie poradzić z trudnościami każdego dnia, jak stopniowo wracać do normalnej codzienności, by z czasem całkowicie wyleczyć się z uzależnienia.

Do każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie, w celu zapewnienia jak najskuteczniejszego wyjścia z nałogu.  W czasie terapii pacjent otrzymuje również coś, czego nie da mu próba samodzielnego zwalczenia uzależnienia – otrzymuje on możliwość spojrzenia na problem z zupełnie innej perspektywy i wsparcie. Jest to niezwykle ważny aspekt każdego leczenia, który sprawia, że pacjent nie czuje się w swoim problemie osamotniony. Wsparcie dobrego psychologadobrego psychoterapeuty jest niezastąpione – wyjście z nałogu staje się dużo łatwiejsze. Masz przy sobie kogoś, kto Ci kibicuje, pomaga ponownie zmotywować się, kiedy wiara w możliwość wyleczenia spada, zachęca do szukania nowych rozwiązań, innych niż nałóg przyjemności i towarzyszy w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie. Nasza terapia uzależnień ma jeden cel: pomoc w wyjściu z nałogu, która możliwa jest tylko przy ścisłej współpracy, zaufaniu i chęci otrzymania pomocy.

Leczenie uzależnień Warszawa to pomoc psychologiczna, terapia oraz wsparcie, mające na celu poradzenie sobie z trudnościami.

Leczenie alkoholizmu Warszawa rozpoczyna się od indywidualnego spotkania psychologa z uzależnionym od alkoholu pacjentem. Podczas rozmowy nasz specjalista zasugeruje najlepszy indywidualny sposób leczenia.

Serdecznie zapraszamy!

W ramach terapii indywidualnej pomagamy również świadcząc takie usługi jak:

leczenie kryzysów egzystencjalnych

leczenie nerwic

leczenie depresji

rozstania pomoc

niepłodność pomoc

leczenie alkoholizmu

żałoba pomoc w trudnych chwilach

leczenie leków

leczenie uzależnień