Capra psycholog żywienia Warszawa

Bardzo często podłożem i przyczyną zaburzeń odżywiania są problemy psychiczne. Wynikają one z kryzysów emocjonalnych dotykających jednostkę, presji społecznej, promowania określonego (bardzo szczupłego) modelu sylwetki, kultu atrakcyjności. Na anoreksję, bulimię oraz inne choroby związane z odżywianiem niejednokrotnie cierpią perfekcjoniści czujący potrzebę kontrolowania swojej wagi i swojego życia. Są to też zazwyczaj osoby młode, które w domu rodzinnym nie zaznały ciepła, które mają zaburzone relacje z najbliższymi albo którym stawiano zbyt wysokie wymagania.

Leczenie zaburzeń odżywiania Warszawa Ośrodek Capra

Zarówno bulimia, anoreksja, ortoreksja, kompulsywne objadanie się, pica, jak i inne problemy z odżywianiem mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Dostarczanie organizmowi zbyt małych ilości składników odżywczych, ograniczanie lub wykluczenie pewnych grup produktów, wreszcie niedojadanie, głodzenie się przy jednoczesnym nadmiernym wysiłku może prowadzić do wyniszczenia, a w dłuższej perspektywie nawet do śmierci. Dlatego leczenie zaburzeń odżywiania należy podjąć niezwłocznie po rozpoznaniu symptomów. Zapraszamy do naszego ośrodka Capra po profesjonalną pomoc.

Psycholog żywienia Capra?

Czemu my?

Niepohamowane ataki obżarstwa, wymykające się spod kontroli nadmierne objadanie się to niekoniecznie objawy wilczego apetytu i nieustannego głodu. Przyczyną może tu być poważne schorzenie i to schorzenie związanego ze sferą psyche. Jak sobie radzić w sytuacji, gdy kompulsywne jedzenie dotknie właśnie nas albo kogoś z naszego najbliższego otoczenia? Jak rozpoznać dolegliwość i gdzie zwrócić się o pomoc?Przyczyny kompulsywnego jedzenia mogą być rozmaite: poczucie pustki, samotności, znudzenia, nieradzenie sobie ze stresem, emocjami, problemy w rodzinie, w pracy, niskie poczucie własnej wartości, niezadowolenie z własnego ciała, życia, negatywny stosunek do siebie samego, zaburzenia nastroju.

Jak sobie radzić, kiedy kompulsywne jedzenie okaże się również naszym problemem? Pierwszym krokiem jest zwrócenie się o profesjonalną pomoc do specjalisty. Najczęściej stosowaną metodą leczenia jest psychoterapia, niekiedy wspomagana farmakoterapią.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.