Depresja leczenie

Depresja obniża poziom funkcjonowania osoby, a także odczuwanej przyjemności z życia. Osoby chore dosyć często ujawniają myśli samobójcze i lęk. Leczenie depresji w Warszawie jest niezbędną pomocą dla osób dotkniętych problemem depresji.

Każdy doświadcza w życiu raz lepszego, raz gorszego humoru. Jednak kiedy nasz obniżony nastrój już może świadczyć o zachorowaniu na depresję? Spadek witalności, pogorszenie stanu zdrowia, częste poczucie winy i drażliwość, należą do objawów depresji. Także, jeżeli Twoje okresy przygnębienia i smutku nie mijają szybko i zaczynają się przedłużać, to być może wymagasz leczenia depresji w Warszawie. Depresję może także zwiastować znaczne obniżanie się nastroju rano, a w nocy doświadczanie problemów ze snem. Dodatkowo, ogarniający lęk przed przyszłością, odkładanie obowiązków na późniejszy czas, nadużywanie alkoholu oraz negatywne myśli, powinny skłonić do udania się na leczenie depresji w Warszawie – Ośrodki leczenia depresji Warszawa.

Co sprawia, że dana osoba zachoruje i będzie potrzebować leczenia depresji w Warszawie? Wpływ na to ma kilka czynników. Są to po pierwsze czynniki biologiczne, czyli predyspozycje genetyczne, zaburzenia w poziomie neuroprzekaźników, jak dopamina, noradrenalina, serotonina, czy doznawane choroby przewlekłe. Do przyczyn depresji należą także czynniki psychologiczne, jak relacje z małżonkiem, wydarzenia życiowe, relacje rodzinne. Po trzecie na powstanie depresji wpływają czynniki społeczne, jak to, czy osoba posiada wsparcie wśród bliskich i znajomych, jak wygląda jej sytuacja finansowa, zawodowa czy mieszkalna, a także depresja popołogowa.

Depresja, jak leczyć

Leczenie depresji w Warszawie powinno może odbywać się dwutorowo, ponieważ pacjent wymaga podjęcia psychoterapii oraz czasem przyjmowania środków farmakologicznych. Dzięki profesjonalnemu wsparciu, osoba z depresją może pokonać negatywne myśli dotyczące siebie, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, a także odzyskać zdolność do czerpania radości z życia. Zniweluje się tym samym ryzyko powstawania myśli samobójczych, a chory zobaczy na nowo sens swojego życia.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.