Psychiatra dziecięcy prywatnie

Nie ma rodzica, któremu nie zależałoby na prawidłowym rozwoju i zdrowiu swojego dziecka. Z tego względu kiedy zaczyna się dziać coś nie tak, zaczynamy szukać pomocy. Jeżeli problemy dotyczą zachowania pociechy, osobą, do której się udajemy jest zazwyczaj psycholog lub psychiatra dzieci w Warszawie.

Problemem, który może wymagać wizyty u specjalisty mogą być zaburzenia odżywiania, które dotyczą zbytniego objadania się, całkowitego braku apetytu, lub wybredności co do spożywanych pokarmów (dziecko może jeść tylko czekoladę i nie chcieć jeść innych produktów). Inny ważny problem wymagający interwencji psychiatry dla dzieci w Warszawie to obniżenie nastroju pociechy. Smutek, ciągłe przygnębienie, brak motywacji do zabawy i chodzenia do szkoły, nie mogą zostać zbagatelizowane przez rodziców. Dziecko tak jak i dorosły może cierpieć na depresję lub zaburzenia nastroju. Wizyta u psychiatry dla dzieci w Warszawie jest konieczna, by zdiagnozować przyczynę takiej zmiany i pomóc przejść dziecku przez te trudności. Dzięki temu wzrosną szansę na prawidłowy rozwój dziecka, które jest wolny od problemów, które rzutują na całą przyszłość i dorosłość malucha.

U psychologa dla dzieci w Warszawie znajdą pomoc również rodzice, których potomkowie mają częste napady płaczu, ataki paniki, odczuwają strach, są drażliwe. Między innymi te objawy mogą świadczyć o zaburzeniach lękowych, u których podłoża mogą leżeć na przykład zaburzenia nerwicowe. Są to poważne problemy, które wymagają pomocy psychiatry dla dzieci w Warszawie (zobacz też: psycholog dla nastolatków Warszawa).

Dziecko może dotknąć całe spektrum problemów i zaburzeń psychicznych, wymienione powyżej stanowią jedynie mały ułamek możliwych trudności, które mogą wystąpić. Warto pamiętać, że każde niepokojące zachowanie pociechy wymaga konsultacji z psychologiem lub psychiatrą dla dzieci w Warszawie. Z podjęciem interwencji nie można zwlekać, gdyż każda nieprawidłowość może przerodzić się w inną postać, co niesie poważne skutki dla zdrowia psychicznego dziecka. Pamiętajmy, że pociechy w takim samym stopniu jak dorośli mogą borykać się z problemami, ale bez rodziców nie są same w stanie je pokonać.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.