Psycholog młodzież Warszawa Capra

Dorastanie to niezwykle trudny czas dla młodego człowieka. W tym okresie bezpieczne środowisko domu rodzinnego przestaje wystarczać, pojawiają się inne niż rodzicielskie, nowe wzorce i autorytety. Zazwyczaj towarzyszy temu chęć wyjścia w świat, większa potrzeba akceptacji i identyfikacji z grupą rówieśniczą.

Dotychczasowe wyobrażenia, sądy, przekonania konfrontowane są z rzeczywistością i weryfikowane. Jest to też moment kwestionowania ogólnie przyjętych norm i zasad. W konsekwencji zmienia się nastawienie do samego siebie, do najbliższych. Pojawia się krytycyzm, niezbyt korzystna opinia na temat otoczenia, ale i własnej osoby

Nastolatek zaczyna uświadamiać sobie również własne potrzeby seksualne, które na ogół nie mogą być zaspokojone i rozładowane. Na to nakłada się jeszcze duża labilność emocjonalna, pierwsze miłości i rozczarowania z nimi związane. Przeżywaniu gwałtownych i zmiennych uczuć sprzyja hormonalna burza. Nie tylko psychika ulega przekształceniom. Okres dojrzewania wiąże się również z dużymi zmianami w wyglądzie fizycznym i całym organizmie.

Wszystko to sprawia, że młody człowiek przestaje radzić sobie z rzeczywistością, popada w konflikty z rodzicami, nie umie znaleźć z nimi wspólnego języka. Zaczyna się izolować, a nierzadko wpada w złe towarzystwo albo w sidła nałogu (ośrodek leczenia nerwic Warszawa).

Jeśli w zachowaniu Państwa nastoletniej córki lub syna zaczyna coś Was niepokoić, a nie potraficie samodzielnie dotrzeć do źródła problemu, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. W naszym ośrodku w Warszawie pracuje psycholog dla młodzieży, który udziela specjalistycznego wsparcia młodym ludziom w okresie dorastania.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.