Psychoterapia par

W związek każdej pary mogą wkraść się z biegiem czasu trudności. Problemy mogą wynikać z odmiennych oczekiwań, błędnej komunikacji, czy braku empatii. Odnalezienie przyczyn leżących u podstaw kłótni czy kryzysu możliwe jest podczas psychoterapii dla par w Warszawie.

Konflikty w związku zmniejszają odczuwane zadowolenie i dosyć często wpływają na ogólny spadek satysfakcji z życia. Jeżeli partnerzy nie podejmują ich rozwiązania, mogą przybrać bardzo szkodliwy charakter, prowadząc do rozstania. Psychoterapia dla par w Warszawie kierowana jest dla właśnie dla tych osób, których relacja uległa pogorszeniu.

Sesje terapeutyczne mogą być wsparciem w zażegnaniu różnych konfliktów, pokonaniu barier związanych z brakiem komunikacji i pomocą we wzbudzeniu ponownej motywacji do dbania o związek oraz wskazaniu sposobów na prowadzenie szczęśliwej relacji.

Podczas pierwszych spotkań w ramach psychoterapii dla par w Warszawie psycholog stara się poznać historię pary i charakter jej problemu. Dzięki przeprowadzeniu wywiadu specjalista uzyskuje szeroki pogląd na relację klientów. W czasie kolejnych sesji psychoterapii dla par w Warszawie zostaje wskazana istota problemu i partnerzy zaczynają pracować nad wprowadzeniem zmian w swoich postawach, zachowaniach i oczekiwaniach. Pod okiem psychoterapeuty dla par z Warszawy dochodzi do uzdrowienia związku i odzyskania wzajemnego zadowolenia z relacji. Nabyte umiejętności komunikacyjne i wypracowane nowe schematy postępowania, stają się podstawą do tworzenia i funkcjonowania w odbudowanym małżeństwie.

Warunkiem koniecznym do powodzenia całej psychoterapii par w Warszawie jest motywacja obu partnerów do włożenia wysiłku w naprawę związku, obdarzenie psychologa zaufaniem, a także otwartość na zmiany. Jeżeli klienci nie czują chęci utrzymywania relacji, psycholog nie będzie w stanie samodzielnie jej odbudować. W psychoterapii dla par w Warszawie mogą brać udział małżonkowie oraz osoby pozostające w nieformalnych związkach. Każda para może szukać pomocy w gabinecie psychoterapeutycznym.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.