Psycholog rodzinny, terapeuta

Do gabinetu psychologa mogą przyjść osoby uzależnione od wielu substancji i czynności, posiadające różne zaburzenia czy choroby psychiczne. Wsparcie może zostać także udzielone w przypadku trudności rodzinnych. Pomoc małżeństwom oraz całym rodzinom zapewni pracujący w poradni terapeuta rodzinny z Warszawy.

Terapeuta rodzinny z Warszawy podczas spotkań bierze pod uwagę panujące stosunki między członkami rodziny i łączące więzi każdego z członków. Analizuje przyjmowane role i pełnione funkcje, panującą w rodzinie strukturę oraz hierarchię wartości. Specjalista bierze pod lupę ważność i autorytet znaczących osób, czyli rodziców. Dzięki zebraniu takich informacji terapeuta rodzinny z Warszawy jest w stanie określić, które funkcje rodzinne są zaburzone, dlaczego pojawiają się problemy między dziećmi lub dziećmi i rodzicami. Do terapeuty rodzinnego z Warszawy powinniśmy zgłosić się, kiedy mamy wrażenie, że trudności jednego z członków rodziny w bardzo silny sposób oddziałują na resztę rodziny. Na przykład może to być sytuacja, kiedy kłopoty syna lub jego choroba wywołują w domu silny konflikt, panuje tam nieustanne napięcie, a atmosfera wpływa negatywnie na samopoczucie domowników. Terapeuta rodzinny z Warszawy pomoże w przypadkach, kiedy forma charakteru relacji w rodzinie sprawia, że jeden z jej członków zaczyna mieć problemy lub jego trudności się nasilają. Na przykład, konflikt panujący między rodzicami powoduje, że dziecko uczęszcza na wagary, staje się agresywne wśród dzieci w szkole, nie jest aktywne na lekcjach. Do terapeuty rodzinnego z Warszawy mogą przyjść po pomoc także rodzice z dzieckiem, które sprawia problemy wychowawcze lub nad którym rodzice nie mają kontroli. Na przykład, dziecko może uciekać z domu, być nieposłuszne, powodować liczne skargi nauczycieli. Terapeuta rodzinny z Warszawy będzie także wsparciem w trudnych dla rodziny sytuacjach, na przykład, kiedy umiera ktoś z rodziny, rodzice tracą pracę lub przechodzą rozwód. Specjalista pomoże uporać się z przejściem przez te zmiany, zapanować nad emocjami.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.