Terapia dla rodzin

Tak jak w każdej społeczności, tak też i w rodzinie zdarzają się niekiedy poważne konflikty trudne do rozwiązania. W takich momentach relacje ulegają rozluźnieniu albo co gorsze, zerwaniu. Osoby połączone więzami krwi nagle oddalają się od siebie, przestają ze sobą rozmawiać, unikają się nawzajem, traktują się jak nieznajomi. Wówczas potrzebna okazuje terapia rodzinna (w Warszawie specjalistyczną pomoc w tym zakresie uzyskacie Państwo w centrum Capra).

Jest to terapia psychologiczna, która polega na rozmowie z terapeutą na temat problemów we wspólnych relacjach poszczególnych członków rodziny. Zazwyczaj w takiej terapii biorą udział wszyscy zaangażowani w konflikt.

Na terapię rodzinną najczęściej zgłaszają się te rodziny, w których dochodzi do częstych kłótni, brakuje ciepła i bliskości. Powodem poszukiwania pomocy na zewnątrz może też być poważny kryzys związany z dramatycznym wydarzeniem, np. utratą pracy, rozwodem, przeprowadzką, śmiercią jednego z członków albo problem któregoś z domowników rzutujący na funkcjonowanie całej rodziny.

Spotkanie trwa 1,5 godziny lub 1 godzinę w zależności od terapeutki/terapeuty. Ośrodek znajduje się w Śródmieściu w Warszawie.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.