terapia lęku Warszawa

Zaburzenia lękowe – takim terminem coraz częściej określa się nerwicę, czyli rodzaj zaburzeń psychicznych niekorzystnie wpływających na jakość życia. Szacuje się, że w Polsce nawet ¼ społeczeństwa może być dotknięta tego typu dolegliwościami. Co ciekawe z problemem częściej zmagają się kobiety.

Lęk to normalna reakcja organizmu na zagrożenie, sygnał ostrzegawczy, alarm, który ma wpłynąć na zmianę zachowania. Jest czynnikiem nieodzownym, koniecznym. Dawniej decydował o przetrwaniu, gdyż ucieczka przed niebezpieczeństwem ratowała życie. Również dzisiaj błyskawiczna reakcja może uchronić przed śmiertelną sytuacją (np. na drodze). Jednak lęk pojawiający się zbyt często, nieuzasadniony, wymykający się spod kontroli, utrudniający funkcjonowanie to zaburzenie, które należy leczyć.

Zarówno gwałtowne napady, jak i przewlekłe stany są początkowo trudne do zdiagnozowania jako nerwica. Towarzyszące im objawy fizyczne (napady duszności, bóle serca, głowy, żołądka, wymioty, biegunka, nadmierna potliwość) uznaje się nieraz mylnie za objaw choroby somatycznej. Pacjent nie uświadamia sobie przyczyny – lęku, więc nie jest w stanie określić rzeczywistego źródła dolegliwości.

Zaburzenia lękowe o nasilających się objawach trzeba leczyć. Zapraszamy do naszego ośrodka Capra w Warszawie na profesjonalne konsultacje i terapię.

Szanowni Państwo, w związku o ogłoszonym stanem epidemii w Polsce, aktualnie prowadzimy tylko zapisy na sesje online czyli przez skype lub telefon. Wszyscy nasi psychoterapeuci rekomendują i oferują tę formę pracy aktualnie.